Ballina Lajme Bota/Rajoni Atentati mafioz, “policët” ekzekutojnë biznesmenen greke, qëllohet edhe partneri i saj

Atentati mafioz, “policët” ekzekutojnë biznesmenen greke, qëllohet edhe partneri i saj

71
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Zakynthos të Greqisë, ku është ekzekutuar me armë zjarri një biznesmene. Mediat e huaja kanë bërë me dije se viktima e cila është identifikuar si Christina Kloutsinioti është qëlluar me armë zjarri  nga dy persona të veshur si policë, ku i plagosur ka mbetur edhe partneri i tij që fatmirësisht ka shpëtuar dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Mosohet se ata po lëviznin me motor dhe kur në momentin që ka ndodhur ngarja kanë qenë pranë shtëpisë së tyre ku edhe autorët që ishin të veshur si policë ishin me motor.

----

Autoritetet greke dyshojnë se objektivi ishte bashkëshorti i saj, ndërkohë policia po vijon ende hetimet për të bërë zbardhjen e plotë të ngjarjes ndërkohë që forcat e rendit janë në kërkim të autorëve.

----- ----