Ballina Lajme nacionale Atentati i Shkozetit në “Open”/ Nën hetim kompania avokatore, ku jepte konsulencë...

Atentati i Shkozetit në “Open”/ Nën hetim kompania avokatore, ku jepte konsulencë prokurori Ndoj

5
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tentativa për të vrarë prokurorin Arjan Ndoj mori një kthese tjetër pasi Top Channel duke iu referuar burimeve nga hetimi raportoi se në makinë janë gjetur disa dosje mes tyre edhe ajo e pronave të gjyqtarit të vrarë Skerdilajd Konomi.

Gazetari Muhamed Veliu nga spitali i Durrësit, ku ndodhet prokurori Ndoja, në një lidhje për emisionin “Open” në Top Channel dha disa detaje të reja.

Sipas tij, “Prokuroria e Përgjithshme më konkretisht sektori i monitorimeve të akteve dhe inspektimit ka nisur një hetim nëse prokurori Ndoj apo bashkëshortja e ka të regjistruar një kompani avokatore. ku ai jepte konsulencë. Po ashtu janë duke u parë të gjitha pagesat e mundshme se kush mund t’i ketë bërë ato për këtë kompani avokatore.

Për sektorin e inspektimeve po ashtu përbën interes se çfarë çështjesh ka trajtuar kjo kompani dhe nëse ndonjë nga çështjet i përket interesave me pronat të Aleksandër Lahos i njohur me pseudonimin “Rrumi”.

Gazetari Muhamed Veliu në raportimin nga spitali i Durrësit tha se e kishte patur të pamundur të takohej me prokurorin Ndoj, pasi mjekët kanë kufizuar vizitat. Kjo edhe pasi prokurori e ka marrë vesh lajmin e ndarjes nga jeta të shoferit të tij Andi Maloku.

---- ----
----
----- ----
-----