Ballina LifeBizare ‘Astrofotografia’, imazhet më të bukura nga hapësira për 2019 (Fotot)

‘Astrofotografia’, imazhet më të bukura nga hapësira për 2019 (Fotot)

121
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Astrofotografia është ndoshta një nga llojet më të vështira dhe të specializuara të fotografisë, por nëse jeni profesionistë dhe të durueshëm, rezultati do jetë befasues, mbase imazhet më bukura që mund të shihni ndonjëherë.

Observatori Mbretëror i Greenwich sapo ka zbuluar fituesit e konkursit të vjetor ‘Astronomy Photographer of the Year’, dhe cilësia e fotove konkuruese ishte spektakolare.

Këtë vit, u prezantuan 4602 foto nga 90 vende të ndryshme të botës. Shihni 34 prej tyre

Gazeta SHQIP

---- ---- ----
-----