Ballina Sport Arsenali merr fitoren e tretë radhazi, shumë afër “zonës europiane” (VIDEO)

Arsenali merr fitoren e tretë radhazi, shumë afër “zonës europiane” (VIDEO)

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Arsenali nuk ka ndërmend të ndalet në Premier League, duke rrëmbyer fitoren e tretë radhazi. Viktima e radhës për “Topçinjtë” ishte West Ham.

Skuadra e Artetës do të vuante jo pak për të gjetur golin e fitores. Në minutën e 78-të, Aubameyang godet në hyrje të zonës, topi shkon te Ozil pas devijimit dhe më pas e pason te Aubameyang. Ishte një lojë fëmijësh për Lacazette që ta shtynte në fundin e rrjetës.

Fitorja e tretë radhazi për Arsenalin shton shpresat për një vend në zonën europiane, pasi kanë vetëm 5 pikë më pak se Chelsea i vendit të katërt.

---- ---- ----
-----