Arsenal zhgenjen serish, barazon me Guimares

4
SHPËRNDAJE

Arsenal nuk po kalon një periudhë të mirë.

Ditën e sotme ekipi londinez ka barazuar 1-1 me Vittoria Guimares në transfertë, e vlefshme  për xhiron e katërt të fazës së grupeve në Europa League.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, me vendasit që kishin disa raste të pastra por u treguan të pasaktë përpara portës.

Në të dytën Arsenal kaloi në avatazh në minutën e 81-të, me anë të Shkodran Mustafit, i cili rezlizojë me kokë pas një krosimi nga e majta.

Kur u duk se “topçinjtë” po shkonin drejt fitores, vendasit arritën të barazonin me anë të Duartes në kohën shtesë.

Megjithatë Arsenal udhëheq Grupin F me 10 pikë, ndërsa Guimares ndodhet në vendin e fundit me 1 pikë.

The post Arsenal zhgenjen serish, barazon me Guimares appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.