Ballina Sport Arrihet marreveshja, Edi Reja trajner i Shiperise deri ne 2024

Arrihet marreveshja, Edi Reja trajner i Shiperise deri ne 2024

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Burime nga FSHF kane thene se eshtë arritur marrëveshja midis Edi Rejas dhe Kombëtares Shqiptare të Futbollit dhe bashkëpunimi do të vazhdojë edhe për katër vitet e ardhshme.

I vetmi detaj që nuk po binin palët dakord ishte afati i kontratës, ku Reja kërkonte kontratë 2 vjeçare, ndërsa Federanta i ofronte kontratë 4 vjeçare.

Reja e mori kombëtaren pas shkarkimit të Kristian Panuçit dhe në 8 ndeshje arriti që të grumbullonte 10 pikë.

Ai pritet që të fitojë 25 mijë euro në muaj. Kontrata e teknikut 74 vjeçar do të përfundojë në vitin 2024./tch

The post Arrihet marreveshja, Edi Reja trajner i Shiperise deri ne 2024 appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

---- ----
-----