Ballina Sport Arrestohet në Paris zv/presidenti i FIFA për…

Arrestohet në Paris zv/presidenti i FIFA për…

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ditën e djeshme, presidenti i FIFA-s, pas rizgjedhes së tij për katër vite të tjera në krye të këtij organi, tha se korrupsioni është zhdukur dhe është pastruar totalisht institucioni. Por, ditën e sotme, të gjitha mediat bëjnë me dije se numri dy i FIFA-s, Ahmad Ahmad, është arrestuar në Paris.

59-vjeçari në të njëtën kohë është dhe presidenti i Konfederatave Afrikane të Futbollit dhe akuzat mbi të janë të rëndomta dhe kryefjalë kanë korrupsionin.

----

FIFA ka reaguar menjëherë për këtë arrestim dhe nuk ka dhënë asnjë koment, duke shkruar se nuk është në dijeni të kësaj ngjarje.

 

----- ----