Ballina Lajme nacionale Arrestohet në Londër fieraku i kërkuar nga Interpoli, kishte tentuar të korruptonte...

Arrestohet në Londër fieraku i kërkuar nga Interpoli, kishte tentuar të korruptonte edhe një prokuror

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
Lajmi i Fundit
Arrestohet në Londër fieraku i kërkuar nga Interpoli, kishte tentuar të korruptonte edhe një prokuror

Pas shtatë vitesh kërkime, zyra e Interpol Tiranës identifikoi dhe në bashkëpunim me homologët anglez prangoi një qytetar fierak Marsel Hoxhën, i kërkuar nga drejtësia shqiptare.

I arrestuari,  ndaj të cilit janë lëshuar dy urdhër arresti, në 19 Janar 2014 dhe 26 Shkurt 2014 nga gjykata e Fierit është arrestuar në Londër.

Ndaj tij ka nisur procesi ekstradimit.

Në urdhrin ndërkombëtar të arrestit thuhet se , Hoxhaj 34 vjeç në bashkëpunim me Erigenst Sulajn tentuan të korruptojnë një zyrtar publik (prokuror) duke i ofruar shumën e 2 milion lekë të vjetra për të lehtësuar pozitat e tij.

Arrestohet në Londër fieraku i kërkuar nga Interpoli, kishte tentuar të korruptonte edhe një prokuror
Zenilda Beqaj

---- ----
-----