Ballina Lajme nacionale Arrestohet kryetari i Istogut, Haki Rugova

Arrestohet kryetari i Istogut, Haki Rugova

35
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Është arrestuar me urdhër të prokurorisë,  kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova. Rugova është edhe nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Perveç tij  është ndaluar edhe nënkryetari dhe një zyrtar i Komunës së Istogut.

Raportohet se ata janë ndaluar nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare, konflikt të interesit dhe falsifikim të dokumentit./21Media

The post Arrestohet kryetari i Istogut, Haki Rugova appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----