Ballina Sport Arrestohet ish-futbollisti i Realit, pjesë e një rrjeti që trafikonte kokainë (EMRI)

Arrestohet ish-futbollisti i Realit, pjesë e një rrjeti që trafikonte kokainë (EMRI)

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-sulmuesi i Realit të Madridit, Eduin Kongo është arrestuar në një operacion policor kundër një rrjeti të trafikut të kokainës.

Kolumbiani u arrestua së bashku me 9 njerëz të tjerë këtë të martë në Madrid, raporton gazetari “Manuel Marlaska”. Kongo iu bashkua Realit në vitin 1999 si një nga talentet më premtuese të Amerikës së Jugut.

----

Pasi u huazua te Vallavoid, Guimares dhe Tuluze, ish-sulmuesi madrilen pati shansin të provonte veten në sezonin 2002-03, por pas këtij sezoni filluan përsëri huazimet dhe në këtë mënyrë nuk mundi kurrë të zinte vend te Reali.

----- ----