Ballina Lajme nacionale Arrestohen Bujanocasit

Arrestohen Bujanocasit

2360
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pjestarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme në Vranjë kanë arrestuar R.S. (1976), T.Sh. (1996) dhe Xh.L. (1992) nga rrethina e Bujanocit, pasi dyshohen se kanë kryer veprën penale prodhim dhe shitje të pautorizuar të narkotikëve.

R.S. dyhsohet se më 1 Prill të këtij viti në rrethinën e Bujanocit i ka shitur rreth 617 gram marihuanë T.Sh. dhe Xh.L.

----

Policia në shpejtësi e kishte gjetur këtë sasi në veturën “Pasat” në tabela të Bujanocit në të cilën ishin T.Sh. dhe Xh.L. si dhe peshoren për matje precize.

Me urdhër të ndihmës prokurorit publikë në Vranjë të dyshuarëve i ksihin ju ka caktuar masa e paraburgimit prej 48 orëve, pas së cilës me kallëzim penal do të dërgohen në prokurori./Spektri

----- ----