Ballina Lajme nacionale Arratisen dy të mitur nga Qendra Korrektuese Lipjan

Arratisen dy të mitur nga Qendra Korrektuese Lipjan

10
SHPËRNDAJE

 

Dy të mitur janë arratisur nga Qendra Korrketuese Lipjan sonte rreth orës 17:35.  Qendra Korrektuese Lipjan njofton se të miturit, janë R. S, viti i lindjes 2001 dhe A.K viti i lindjes 2003.

R. S , ishte i dënuar me një vit  për veprën penale; Grabitje, kurse A.K, ishte i dënuar me një vit  për veprën penale; Lëndim i rëndë trupor.

Lidhur me rastin janë njoftuar Policia e Kosovës, ndërsa SHKK ka themeluar Komision Hetimor për të hetuar se si ka ardhur deri te arratisja./21Media

The post Arratisen dy të mitur nga Qendra Korrektuese Lipjan appeared first on RTV21.

-----