Ballina Sport Armando Sadiku gjen rrugën e golit

Armando Sadiku gjen rrugën e golit

15
SHPËRNDAJE

Sulmuesi i kombetares shqiptare Armando Sadiku ia ka dalë të shënojë për skuadrën e Malaga, këtë herë jo nga pika e bardhë e penalltisë.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndëshkoi Tenerife pas 27 minutash lojë.

Sadiku u tregua i saktë pas një goditjeje këndi. Topi i mberritur në zonë u shfrytëzua nga sulmuesi i kombëtares shqiptare, i cili nuk fali dhe realizoi.

Malaga i ka jetike tre pikët dhe do mundohet deri në fund ta mbrojë këtë fitore. Për Sadikun ky ishte goli i pestë në kampionat.

The post Armando Sadiku gjen rrugën e golit appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.