Ballina Lajme nacionale Arbër Ademi koordinatorë i ri grupit parlamentarë të BDI-së

Arbër Ademi koordinatorë i ri grupit parlamentarë të BDI-së

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shkup, 10 mars – Deputeti Arbër Ademi është koordinator i ri i grupit parlamentarë të BDI-së në Parlament, pasi më parë dorëheqje nga ky post dha Izet Mexhiti.

Ademi është zgjedhur me nënshkrime të të gjithë deputetëve të grupit parlamentarë të BDI-së. Nënshkrim ka dhënë edhe ish koordinatori Izet Mexhiti dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.

Përndryshe, Arbër Ademi është edhe kryetarë i komisionit për çështje evropiane.

The post Arbër Ademi koordinatorë i ri grupit parlamentarë të BDI-së appeared first on KOHA.

---- ----
-----