Ballina Teknologji Apple njofton produktin e ri me çmimin Premium: Hyn në tregun e...

Apple njofton produktin e ri me çmimin Premium: Hyn në tregun e kufjeve në konkurrencë me Sony-n

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Rezulton se Apple ka një njoftim më të madh të pajisjeve para se 2020 të mbyllet: pas shumë muajsh që përflitet, Apple sot zbuloi kufjet e veta për anulimin e zhurmës mbi veshët.

Ata quhen AirPods Max dhe vijnë me dizajnin premium që pritet nga kufjet kryesore të Apple.

Ata gjithashtu vijnë me një çmim jashtëzakonisht Premium prej 549 $ dhe janë vendosur të dalin në shitje në 15 Dhjetor.

AirPods Max ka pesë ngjyra: gri hapësirë, argjend, blu, jeshile dhe rozë. Ato paraqesin atë që Apple e quan një “dizajn akustik të personalizuar” me një sistem audio “që siguron bas të pasur, të thellë, me rreze mesatare të saktë dhe zgjerim të pastër të frekuencës së lartë, në mënyrë që të dëgjohet çdo notë muzikore”.

Apple ka sjellë mbi një numër karakteristikash që debutuan për herë të parë në linjën AirPods, si bllokimi i zhurmave, audio hapësinore dhe ndarja e audios.

Duke lëvizur në hapësirën premium të kufjeve, Apple do të konkurrojë drejtpërdrejt me markat si Bose, Sony, Sennheiser, AKG, Boëers dhe Ëilkins dhe të tjerët që kanë vite përvojë dhe një listë të gjatë të produkteve midis tyre.

---- ----
----
-----
-----