Ballina AKTUALE APN ka djegur mandatet në KKSH

APN ka djegur mandatet në KKSH

493
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Alternativa Për Ndryshim në zgjedhjet për kryetar të Këshillit Kombëtar Shqiptar garoi me bartësin e listës dhe kanditatin Arbër Pajazitin, ku doli e dyta në zgjedhje pas PVD-së.

Bujanoci.Net është njoftuar se APN ka djegur mandatet e saj për arsye mospjesmarrjen në asnjë seance në kuvendin e KKSH-së, që nga legjislatura e re.

Partit në pushtet në KKSH, e akuzojnë se pasi nuk kanë pasur fitime të mëdha financiare e nuk kanë mundur të japin kontributin e tyre në të mirë të Shqiptarve të kësaj treve, ata i djegën e i shpërfillën si mandatet e tyre njëkohësisht edhe votuesit e tyre.

Bujanoci.Net njofton opinionin se shum shpejt do të vijë me një intervist nga selia e APN-së për shpjegimin e rastit.

/bujanoci.net/

---- ----
----
-----
-----