Ballina Lajme nacionale Anulimi i takimit në SHBA nga Hoti, reagon Grenell: Vendim i kuptueshëm

Anulimi i takimit në SHBA nga Hoti, reagon Grenell: Vendim i kuptueshëm

93
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

I dërguari i administratës amerikane për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, për të anuluar vizitën në SHBA.

----

Grenell shkruan se ky vendim është më se i kuptueshëm dhe se pret që takimi të riskedulohet së ma shpejt.

“Faleminderit, kryeministri Hoti. E kuptojmë vendimin tuaj dhe presim me padurim të ricaktojmë një datë tjetër për takimin,” shkruan Grenell.

Ndërsa më herët ishte Hoti, i cili po në Twitter, njoftoi se për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i akuzave nga Zyra e Prokurorit Special, është rikthyer në vend për t’u marrë me situatën.

----- ----