Ballina Lajme nacionale Ankohen qytetarët, erë e rëndë e pluhur në Obiliq

Ankohen qytetarët, erë e rëndë e pluhur në Obiliq

138
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Erë e pluhur në Obiliq, e kjo ka bërë që qytetarët të kenë ankesa të shumta.

Qytetarët janë ankuar se edhe sot vije një erë e rënd në qytetin e Obiliqit.

Ata kanë dërguar edhe një fotografi ku shihet pluhuri që del nga termocentralet e KEK-ut dhe vazhdon drejt Fushë Kosovës dhe Prishtinës.

Ajri i ndotur nga një përzierje e tymit, pluhurit dhe hirit, ka një erë të rëndë që e ngacmon frymëmarrjen.

Obiliqi është 10 kilometra në afërsi të kryeqytetit të Kosovës.

---- ----
----
----- ----
-----