Ballina Lajme nacionale Anëtari i LDK-së tregon se a do të ketë zgjedhje të reja...

Anëtari i LDK-së tregon se a do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Avdyli ka folur për mundësinë e zgjedhjeve të reja.

Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë.

“Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai.

“Kjo pasi që janë të gjitha konditat e krijimit të një qeverie të re dhe kur i shtojmë kësaj gjendjen në të cilën gjendet Kosova, atëherë nuk ka kurrfarë interesi që të dërgohet vendi në zgjedhje. Qytetari është i stërlodhur me numërime”

---- ----
----
----- ----
-----