Ballina Lajme nacionale Ambasadori gjerman: Mezi po presim formimin e qeverisë së re

Ambasadori gjerman: Mezi po presim formimin e qeverisë së re

17
SHPËRNDAJE

Tani është bërë gjithçka e ditur se kush do të jetë në krye të Qeverisë.

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se pas përfundimit të procesit të numërimit të votave pret sa më shpejtë formimin e qeverisë së re.

Diplomati gjerman theksoi se përgjegjësia i takon politikës në të mirë të ardhmes së vendit.

“Ne mezi presim formimin e shpejtë të një qeverie të re dhe bashkëpunim të ngushtë për të vazhduar më tej. Qytetarët kanë dhënë mandatin, tani përgjegjësia i varet politikës në të mirë të së ardhmes së vendit. Mezi pres të rikthehemi në punë “- tha Heldt.