Ballina Lajme nacionale Ambasadori amerikan takon Shpend Ahmetin, çka ndodhi në takim?

Ambasadori amerikan takon Shpend Ahmetin, çka ndodhi në takim?

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ambasadori amerikan Philip Kosnett është takuar gjatë ditës së sotshme me kryetarin e PSD-së, Shpend Ahmet.

Takimin e ka konfirmuar vetë Ahmeti duke thënë se partia e tij nuk sheh tjetër alternativë të daljes nga situata aktuale, pos organizmit të zgjedhjeve të reja.

Në anën tjetër, ditëve të fundit është raportuar se ndërkombëtarët nuk duan zgjedhje të reja për shkak të dialogut, dhe se do të insistojnë që të bëhet ndonjë qeveri gjithëpërfshirëse.

---- ----
----
-----
-----