Ballina Lajme nacionale Ambasadori amerikan me kritika të ashpra për Ministrinë e Drejtësisë

Ambasadori amerikan me kritika të ashpra për Ministrinë e Drejtësisë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kosnetti me kritika të ashpra për Ministrinë e Drejtësisë.

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett përmes një postimi në Tëitter ka kritikuar Minsitrinë e Drejtësinë për lirimin e një të dënuari me 15 vjet burgim për krime lufte në “Rastin Kukësi”.

Ai ka thënë se duhet të ndalet abuzimi i sistemit të drejtësisë, transmeton Koha.net.

“Ministria e Drejtësisë nënshkroi lirimin e një të dënuari për krime lufte, i dënuar me 15 vjet në rastin e Kukësit, i cili ka vuajtur dënimin më pak se 12 muaj në 3 vitet e fundit. Abuzimi i rregullt nga kriminelët e lidhur me sistemin e pushimit mjekësor dhe dënimet e suspenduara duhet të ndalen”, ka shkruar Kosnett.

---- ---- ----
-----