Ballina Lajme nacionale Albin Kurti niset për Turqi

Albin Kurti niset për Turqi

88
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Albin Kurit do ta vizitojë Turqin.

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti pritet që me 20 qershor të qëndrojë në Turqi.

Ai është ftuar të merr pjesë në universitetin e Stambollit “İstanbul Üniversitesi”.

Me vete Albini do t’i marrë disa deputetë të partisë së tij dhe një kryetar komune.

Bëhet fjalë për Albulena Haxhiun, Fitore Pacollin, Mytaher Haskukën, Arben Vitinë si dhe Arbër Vokrrin.

Takimi mbahet të enjten nga ora 14:00.

---- ----
-----