Ballina Lajme nacionale Albin Kurti në Turqi, publikon foto nga xhamia

Albin Kurti në Turqi, publikon foto nga xhamia

119
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Albin Kurti ka qëndruar për disa ditë në Turqi, ku ka zhvilluar takime të shumta.

Përpos takimeve politike, ai pati rastin të vizitojë edhe një institucion fetar.

Në disa foto ai shihet në njërën prej xhamive të Turqisë.

Ndryshe, Kurti së bashku me disa bashkëpartiakë të tij kanë zhvilluar takime me liderë të partive të mëdha në Turqi si dhe me kryeparlamentarin që ka preardhje shqiptare nga Gjevgjelia, Mehmet Shentop.

Ata vizituan edhe varrin e veprimtarit të çështjes kombëtare Sami Frashëri, me rastin e 115 vjetorit të vdekjes së tij.

Varri i Sami Frashërit dhe gruas së tij gjendet në qytetin e Ferikoy.

Kurti, poashtu, është takuar me studentë nga të gjitha trevat shqiptare që studiojnë në universitetet turke.

---- ---- ----
-----