Ballina Lajme nacionale Albin Kurti mbyllet në shtëpi, pati kontakt me një zyrtar të infektuar

Albin Kurti mbyllet në shtëpi, pati kontakt me një zyrtar të infektuar

48
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka bërë të ditur se ka pasur kontakt të ngushtë me një nga personat e dalë pozitiv në testin për COVID-19. Janë marrë mostrat dhe po presim rezultatin.

Lexoni të plotë postimin e Kurtit:

----

“Sot është dita e parë kur nuk do të dal në punë në Kryeministri (ZKM). Një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane (MIE) ka pasur kontakt të ngushtë me një nga personat e dalur pozitiv në testin për COVID-19. Janë marrë mostrat dhe po presim rezultatin.

Unë kam pasur kontakt me të, sikurse edhe punonjës të tjerë në MIE e ZKM, ndonëse gjithnjë duke respektuar rregullat për distancën fizike. Nga sot jam në vetizolim në banesë gjersa të dalin rezultatet e testimit për zyrtarin nga MIE.

Do t’i kryejmë detyrat nga largësia me përkushtimin e njëjtë, do t’i marrim vendimet e duhura me përgjegjësinë e njëjtë”.

----- ----