Ballina Lajme Bota/Rajoni Alarm për bombë në aeroportin e Frankfurtit, policia qëllon një burrë të...

Alarm për bombë në aeroportin e Frankfurtit, policia qëllon një burrë të armatosur

166
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Alarm për bombë në aeroportin e Frankfurtit, policia qëllon një burrë të armatosur

Policia gjermane ka qëlluar një person të armatosur në aeroportin Ndërkombëtar të Frankfurtit pas denoncimit se dikish kishte një bombë me vete.

Një foto, ku duhet një burrë i shtrirë në tokë dhe një polic me armë në dorë, është publikuar nga mediat e huaja por nuk bëhet me dije asnjë detaj tjetër.

Aeroporti i Frankfurtit shkroi në Twitter: Për shkak të një operacioni policor, terminali 1 dhe stacioni i trenit janë të mbyllura në Aeroportin e Frankfurtit.

Udhëtarëve u kërkohet të ndjekin udhëzimet e stafit të sigurisë. Si rezultat, mund të ketë vonesa, prandaj kontrolloni statusin e fluturimit paraprakisht në faqen e internetit të linjës ajrore.

Do t’ju mbajmë të informuar sa më shpejt.

Alarm për bombë në aeroportin e Frankfurtit, policia qëllon një burrë të armatosur
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----