Ballina Lajme Bota/Rajoni Alarm edhe në Serbi, shkalla e infektimeve rritet me 19% brenda një...

Alarm edhe në Serbi, shkalla e infektimeve rritet me 19% brenda një jave

132
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Serbia i është bashkuar vendeve që kanë nisur të shtrëngojnë masat në luftën kundër pandemisë së CoVid-19.

Epidemologia Darija Kisić Tepavčević ka deklaruar se puna mund të vijojë deri në ora 23:00 pavarësisht nëse kanë hapësirë apo jo.

Ajo ka zbuluar një prirje të epidemisë që duhet të jetë shqetësuese. Sipas saj brenda një jave shkalla e infektimit është rritur me 19% brenda një jave duke vendosur autoritetet shëndetësore në alarm.

“Shembulli më i mirë është Izraeli që kishte një situatë të favorshme dhe tani nuk e ka më.

Tani ëstë momenti kyç për të gjithë ne që të bëjmë më të mirën për të respektuar masat parandaluese”, tha ajo.

---- ----
----
----- ----
-----