Ballina Lajme nacionale Aksidenti me fatalitet, i vdekuri është shoferi 28-vjeçar

Aksidenti me fatalitet, i vdekuri është shoferi 28-vjeçar

54
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një aksident fatal ka ndodhur sot.

Një 28 vjeçar ka vdekur në një aksident trafiku në rrugën Malishevë – Rahovec.

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Malishevë – Rahovec.

Nga ky aksident një 28-vjeçar ka ndërruar jetë.

Shef i trafikut rajonal në Gjakovë, Albin Sahatqija ka dhënë konfirmimin për lajmi.net.

“Një aksident trafiku ka ndodhur sot në orën 06:30 në rrugën Malishevë – Rahovec në mes një automjeti dhe kamioni. Deri te aksidenti ka ardhur si pasojë e mos përshtatjes së drejtuesit së automjetit dhe si pasojë ky i fundit ka ndërruar jetë, i cili dyshohet edhe që është shkaktar i aksidentit. Viktima e ka humb kontrollin dhe është përplas me kamion. Me kërkesë të familjarëve ai i është dorëzuar familjes”.

Sipas Sahatqiut vetëm ngasësi i veturës është i vdekur dhe nuk ka të tjerë të lënduar.

---- ----
----
----- ----
-----