Ballina Lajme nacionale Aksident me të lënduar në Drenas, përplasen treni dhe vetura

Aksident me të lënduar në Drenas, përplasen treni dhe vetura

12
SHPËRNDAJE

Aksident në mes të një makine dhe treni në Drenas

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dobrashevc, ku një makinë ka goditur trenin i cili po kalonte në hekurudha. Nga fotografitë e siguruara nga Express, shihet një makinë e tipit BMË e cila ka goditur trenin nga anash.

Nga ky aksident, raportohet se nuk ka viktima, por ka persona të lënduar lehtë, pa dëmtime serioze.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe policia, e cila po e heton rastin.

-----