Ballina Lajme nacionale Aksident me të lënduar në Drenas, përplasen treni dhe vetura

Aksident me të lënduar në Drenas, përplasen treni dhe vetura

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Aksident në mes të një makine dhe treni në Drenas

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dobrashevc, ku një makinë ka goditur trenin i cili po kalonte në hekurudha. Nga fotografitë e siguruara nga Express, shihet një makinë e tipit BMË e cila ka goditur trenin nga anash.

Nga ky aksident, raportohet se nuk ka viktima, por ka persona të lënduar lehtë, pa dëmtime serioze.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe policia, e cila po e heton rastin.

---- ----
-----