Ballina Lajme Bota/Rajoni Aksident masiv në Kanada, përplasen 200 makina me 2 të vdekur dhe...

Aksident masiv në Kanada, përplasen 200 makina me 2 të vdekur dhe 100 të plagosur (FOTO)

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy persona humbën jetën në një aksident masiv makinash që mbylli një autostradë madhore jashtë Montrealit, sipas policisë së Quebec. Aksidenti përfshiu më shumë se 200 makina, sipas CNN. Rreth 100 njerëz u dërguan në tre spitale vendorë, sipas shërbimit të ambulancës CETAM.

Dy personat që vdiqën u gjetën të bllokuar në automjetin e tyre, tha agjensia e sigurisë publike në Quebec. Viktimat janë në proces të identifikimit, tha agjensia.

---- ----
----
-----
-----