Ballina Lajme Bota/Rajoni Aksident masiv me 200 makina, shihni kaosin në Kanada (FOTO)

Aksident masiv me 200 makina, shihni kaosin në Kanada (FOTO)

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy persona kanë humbur jetën ditën e djeshme, pas një aksidenti masiv që ndodhi në autostradën kryesore jashtë Montrealit

Sipas policisë kanadeze, në këtë aksident u përfshinë mbi 200 makina dhe shkak ishin kushtet e rënduara atmosferike.

Aksidenti masiv ndodhi rreth gjysmë ore pas mesditës së djeshme në autostradën 15. Ministri i Transporteve, Francois Bonnardel u tha gazetarëve që zona ku kishte ndodhur ishte goditur nga një erë e fortë që vinte nga lumi St. Lawrence aty pranë, duke krijuar kushte tejet të vështira atmosferike. Radha e mjeteve arriti deri në 1 kilometër.

---- ----
----
-----
-----