Ballina Lajme nacionale Aksident i rëndë trafiku në Rrugën e Kombit, ka edhe të lënduar

Aksident i rëndë trafiku në Rrugën e Kombit, ka edhe të lënduar

36
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një kosovar është lënduar në një aksident të rëndë në ‘Rrugën e Kombit’.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit, me ç’rast lëndime trupore ka pësuar një grua që ishte pasagjere në automjetin e përfshirë në aksident.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur dje vetëm disa emra nga pika kufitare e Morinës.

“Më datë 09.06.2019, në aksin rrugor Kukës-Morin, shtetasi kosovar S.S., banues në Prishtinë, duke drejtuar mjetin tip “Volvo”, ka humbur kontrollin e mjetit, ku për pasojë është përplasur me trafik ndarësen. Për pasojë është lënduar pasagjerja F.S., (bashkëshortja e drejtuesit të mjetit)”.

E lënduara thuhet se është dërguar për mjekim në spitalin e Kukësit, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe Policia Rrugore po punojnë për shkaqet e aksidentit dhe dokumentimin e ngjarjes.

---- ---- ----
-----