Ballina Lajme Bota/Rajoni Aksident i rëndë në Itali, tre shqiptarë në gjendje të rëndë

Aksident i rëndë në Itali, tre shqiptarë në gjendje të rëndë

35
SHPËRNDAJE

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali.

Një tjetër aksident i rëndë ku në qendër janë emigrantët shqiptarë ka ndodhur në Itali.

Pesë shqiptarë janë aksidentuar ndërsa makina e tyre ka dalë nga rruga, në kufirin me Casaluce. Tre prej shqiptarëve ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Mediat italiane nuk japin ende informacione se si është zhvilluar dinamika e ngjarjes

Ndërkohë që nuk përjashtohet mundësia që shoferi që po ngiste makinën të ketë humbur drejtimin.

Në vendngjarje mbërritën forcat të shtuara të policisë dhe zjarrfikës, të cilët ndihmuan të nxirrnin të aksidentuarit nga makina.

Ata më pas u transportuan në spital ku po marrin ndihmën e nevojshme.

-----