Ballina Sport Agustin Kola merr në mbrojtje Dukën, sulmon Braçen: Ky “gjysëm-luan”, shqetësohet vetëm...

Agustin Kola merr në mbrojtje Dukën, sulmon Braçen: Ky “gjysëm-luan”, shqetësohet vetëm për suksesin e të tjereve

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish futbollisti i Tiranës, aktualisht i punësuar në FSHF-në e Armando Dukës, Agustin Kola ka reaguar pas ironisë që zv.kryeministri Erion Braçe bëri në drejtim të Dukës sot gjatë një takimi me kryeministrin Rama.

Agustin Kola ka marr në mbrojtje Dukën, duke sulumuar Braçen në rrjetet sociale.

“Erioni i vogel, i fushave te medha.

Zv/problemi me i vogel, i shoqerise shqiptare, ne ekonomi, politike dhe ca me keq ne sport, i shkurter ne mendje dhe ide, sa nje fushe minifutbolli shkolle, vazhdon te “ulurase” me zerin e miut. Ky “gjysem-luan”, e “gjysem-mi” me kete shpirt “ opozitari”, shqetesohet vetem per nje gje: Per suksesin e te tjereve.

I rujte Zoti… trupmendjeshkurterit!”, shkrua Kola. (TemA)

 

---- ----
----
-----
-----