Ballina Lajme Agim Sabedini zgjidhet kryetar i Kuvendit Komunal të Preshevës

Agim Sabedini zgjidhet kryetar i Kuvendit Komunal të Preshevës

134
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Agim Sabedini zgjidhet kryetar i Kuvendit Komunal të Preshevës

Pas marrëveshjes së nënshkruar nga PVD, PDSH dhe LR-PDSH dhe pas thirrjes së seancës për ditën e sotshme ku në rend dite ishte edhe zgjedhja e kryetarit dhe zv/kryetarit të Kuvendit Komunal të Preshevës, PDSH propozoi emrin e Agim Sabedinit për këtë post.

----

Kështu që pas formimit të komisionit dhe votimit të këshilltarve, Agim Sabedini me 20 vota pro u zgjodh kryetari i ri i Kuvendit Komunal të Preshevës.

Post të cilin do ta mbajë deri në përfundimin e mandatit deri në zgjedhjet e ardhshme të Preshevës.

----- ----