Ballina Lajme nacionale Afati po skadon, marrëveshja Kurti-Mustafa në duart e ndërkombëtarëve

Afati po skadon, marrëveshja Kurti-Mustafa në duart e ndërkombëtarëve

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Mbrëmjen e sotme ka qenë takimi i radhës midis  Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për krijimin e qeverisë së re në Kosovë. Krerët e dy partive nuk dhanë deklaratë për mediat pas takimit, teksa pak më parë ka reaguar LVV nëpërmjet një statusi në “facebook” ku ka njoftuar se nuk ka pasur as sot një marrëveshje. Nesër do të ketë një tjetër takim.

Ja statusi i plotë në faqen zyrtare të Vetëvendosjes:

Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ndërmjet LVV dhe LDK. Nuk u arrit marrëveshja. Palët u pajtuan që nesër të zhvillohet një takim tjetër bashkë edhe me ambasadorët e Quint-it në Prishtinë si dhe me Shefen e Misionit të BE-së. Kanë mbetur edhe tetë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës.

---- ----
-----