Ballina AKTUALE Aeroportet në Serbi hapen me 18 maj, por me masa të rrepta,...

Aeroportet në Serbi hapen me 18 maj, por me masa të rrepta, cilat janë ato?

528
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në të ardhmen, një test negativ për virusin korona do të jetë i nevojshëm për të hyrë në Serbi, dhe jo më i vjetër se tre ditë. Ky rekomandim shëndetësor u miratua sot, ajo u konfirmua për “Blic”, raporton Bujanoci.Net.

Siç mësojmë, ata që nuk kanë një konfirmim të testit të kryer për koronavirusin, i cili është më së shumti 72 orë i vjetër, mbi të cilin kanë qenë negativë, do të duhet të izolohen për 14 ditë. Sipas njoftimeve, trafiku ajror në Serbi do të fillojë të funksionojë në 18 maj. Masa të ngjashme janë sjellë nga shumë vende të tjera evropiane, të cilat ngadalë fillojnë të hapin kufijtë e tyre, por me masa të rrepta sigurie.

----

Testi sipas të dhënave pritet të kushtojë 6000 dinarë apo 50€.

Për shembull, austriakët ofruan testimin e koronavirusit në vetë aeroportin pas mbërritjes në vendin e tyre me një kosto prej 190 euro. Përndryshe, të gjithë ata që arrijnë do të duhet të jenë në një karantinë 14-ditore

----- ----