Ballina Lajme nacionale Aderimi i ri i AAK-së: PDK e VV do të hyn në...

Aderimi i ri i AAK-së: PDK e VV do të hyn në koalicion parazgjedhor

39
SHPËRNDAJE

Resul Sinani ka befasuar me parashikimin e tij.
Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të hyn në koalicion, kështu ka thënë Resul Sinani, anëtari më i ri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ai është shprehur se këto zgjedhje për PDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje janë jetë apo vdekje.

“..Pres që të ndodhë një koalicion PDK-Lëvizja Vetëvendosje”, ka thënë Sinani në emisionin Frontal.

Ish-moderatori, Resul Sinani dikur ishte pjesë e Nismës Socialdemokrate.

Sinani në emisionin Frontal ka thënë se LDK është shumë komode edhe po humbi.

-----