Ballina Showbiz Adelina Ismajli gati te hedhe ne gjyq kengetaren shqiptare

Adelina Ismajli gati te hedhe ne gjyq kengetaren shqiptare

2
SHPËRNDAJE

Adelina Ismajli ka shpërthyer e inatosur me një këngë të fundit të kënduar nga Taulant Bajraliu dhe Albina Kelmendi, fituese e vendit të dytë në “The Voice of Albania 4”.

Këngëtarja shqiptare ka parë në Instagram një video ku këndohej kënga e saj “Shko në RS”, pa e cituar kërkund Adelinën.

“Nëse ka një arsye pse i gëzohem krijimit të qeverisjes së re në Kosovë, është besimi im që vërtet do të fitoj gjyqet kundër hajnave [hajdutëve] që me dekada vjedhin, bastardojnë dhe shkatërrojnë idetë dhe krijimtarinë time,” shkruan Ismaili.

Asaj jo vetëm që nuk i ka pëlqyer interpretimi, por flet edhe për të drejta autorësie.

 

The post Adelina Ismajli gati te hedhe ne gjyq kengetaren shqiptare appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.