Ballina Showbiz A mund t’ia qëlloni se xkush është këngëtarja e njohur që ka...

A mund t’ia qëlloni se xkush është këngëtarja e njohur që ka luajtur përkrah Qumilit?

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

A dini kush është këngëtarja e njohur që ka luajtur përkrah Qumilit?

Ajo është ndër këngëtaret më të dashura për publikun, e cila për dekada me radhë ka argëtuar publikun me zërin e veçantë.

Përveç zërit, ajo shquhet edhe për stilin e dalluar, me të cilin ka arritur të rrëmbejë zemrën e publikut.

Bëhet fjalë për këngëtaren e mirënjohur kosovare, Edona Llalloshin, e cila edhe sot është mjaft aktive në karrierën e saj muzikore, shkruan rtv21.

Krahas muzikës, Edona vite më parë ka luajtur edhe në skeqe të ndryshme humoristike.

Një ndër to është edhe skeqi “Qumili – Uka dhe Edona Llalloshi”, me humoristin e mirënjohur dhe shumë të dashur, Sevdai Radogoshin- Qumilin. Skeqi është realizuar në vitin 2000 dhe nga video e mëposhtme mund të shihni Edona Llalloshin, e cila përveç stilit nuk ka ndryshuar edhe aq shumë në pamje.

Kujtojmë që projekti i fundit muzikor i Edona Llalloshit është “U bo çka u bo”, i publikuar në muajin qershor.

---- ----
----
-----
-----