Ballina Lajme nacionale A keni bërë plane për sot, ky është parashikimi i motit

A keni bërë plane për sot, ky është parashikimi i motit

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot pritet mot i ngrohet në vendin tone.

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të cilat vende-vende parashihet të shoqërohen me riga të dobëta shiu, kryesisht në pjesën veriore, qendrore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, shtypja atmosferike gradualisht do të shënojë rritje. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

---- ----
-----