Ballina Lajme nacionale A jeni gati për këto temperatura sot?

A jeni gati për këto temperatura sot?

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Parashikimi i motit për sot.

Zonat anticiklonike që po shtrihen mbi rajonin tonë, në ditët në vijim, do të favorizojnë mot kryesisht të kthjellët dhe me diell, derisa në aspektin termik mbetet mot i ftohtë, me tendencë të rritjes graduale të temperaturave maksimale.

Sot në orët e mëngjesit do të ketë ngrica ndërsa dita do të jetë kryesisht me diell.

Minimalet do të luhaten nga -4 deri në 5gradë celsius.

Era do të fryjë e lehtë nga krahu jugor 1-4m/s.

Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlera normale, e deri në fillim të javës së ardhshme do të zbres nën këto vlera.

---- ----
----
-----
-----