Ballina Lajme nacionale A jeni gati, ja çfarë temperaturash na presin sot

A jeni gati, ja çfarë temperaturash na presin sot

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot pritet të jetë mot me temperatura të larta në vendin tonë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale .

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

---- ---- ----
-----