Ballina Lajme nacionale A do ta rrëzojë Limaj Qeverinë?

A do ta rrëzojë Limaj Qeverinë?

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Rrëzimi i Qeverisë po vazhdon të jetë temë shumë e diskutuar.

Fatmir Limaj, ish-kryenegociator i Kosovës në dialog me Serbinë, ka paralajmëruar se sot në orën 14.15 do të flasë për vendimin e Gjykatës Kushtetuese që shpalli ekipin e tij kundër kushtetues.

Deri më tash s’ka folur për këtë vendim me të cilin kompetencat e dialogut i kalojnë Kryeministrit, Presidentit dhe Parlamentit.

Limaj s’ka sqaruar nëse do të bëjë ndonjë veprim që do ta cojë vendin në zgjedhje.

Deputetët e NISMA’s e patën nisur të parët rrëzimin e Qeverisë së Isa Mustafës.

Fatmir Limaj, aktualisht është Zëvendëskryeministër dhe lider i NISMA’s.

---- ----
-----