Ballina Teknologji 9-vjeçari thyen çdo rekord, bëhet më i paguari nga Youtube me 30...

9-vjeçari thyen çdo rekord, bëhet më i paguari nga Youtube me 30 mln USD të ardhura në vit

55
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një 9-vjeçar ka arritur të fitojë gati 30 milion dollarë nga Youtube gjatë vitit 2019.  Ryan Kaji, nga Teksasi, fitoi 29.5 milionë Dolarrë nga kanali i tij në YouTube “Ryan World” , nga video dhe reklamat.

Po ashtu pasuria e tij llogaritet deri në 200 milionë dollarë, pasi zorëson dhe një linjë veshjesh dhe lodrash për fëmijë.

Kaji arrin të fitojë miliona dhe një kontratë e nënshkuar me televizionin Nickelodeon. Ai konsiderohet si një ndikues në mediat sociale, pasi që prej vitit 2015 prodhon video në Youtube.

Historia e tij nisi krejt rastësisht kur ishte 5 vjeç teksa shikonte fëmijë të tjerë që bënin video dhe reklamonin produkte në internet. Ai i kërkoi prindërve të tij të bënte të njëjtën gjë dhe tani konsiderohet si njëriu që ka fituar më shumë nga Youtube brenda një viti.

Kanali i tij i Yuotube ka mbi 41.7 milionë abonentë dhe 12.2 miliardë shikime. Videoja më e klikuar e realizuar prej tij ka më shumë se 2 miliard shikime, duke e bërë atë një nga 60 videot më të klikuara ndonjëherë në YouTube.

 

---- ----
----
-----
-----