Ballina Lajme nacionale 879 raste të reja dhe 8 viktima në Shqipëri

879 raste të reja dhe 8 viktima në Shqipëri

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Në 24 orët e fundit janë kryer 3 mijë e 605 testime dhe janë konfirmuar 879 raste pozitive me COVID-19.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 142 raste në Tiranë, 66 raste në Elbasan, 56 raste në Durrës, 45 raste në Lushnje, 43 raste në Kavajë, 37 raste në Krujë, 36 raste në Berat, 34 raste në Kurbin, 29 raste në Shkodër, 27 raste në Sarandë, 26 raste në Vlorë, Fier, 22 raste në Kuçovë, 18 raste në Kukës, Librazhd, Kamëz, Mat, 17 raste në Dibër, 16 raste në Lezhë, 15 raste në Ura Vajgurore, 11 raste në Mallakastër, Prrenjas, Gramsh, Skrapar, 10 raste në Gjirokastër, Belsh, Tepelenë, 8 raste në Shijak, 7 raste në Patos, 6 raste në Mirditë, Delvinë, Vau i Dejës, 5 raste në Pogradec, Divjakë, Roskovec, Himar, Vorë, Poliçan, 4 raste në Korçë, Tropojë, Peqin, 3 raste në Rrogozhinë, Kolonjë, 2 raste në Pukë, Malësi e Madhe, Bulqizë, Maliq, Cërrik, Has, 1 rast në Devoll, Këlcyrë, Konispol.

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 8 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin në spitalet COVID.

Viktimat ishin nga: 3 qytetarë nga Tirana, 1 qytetare nga Durrësi, 1 qytetar nga Librazhdi, 1 qytetar nga Burrel, 1 qytetar nga Kukësi, 1 qytetar nga Lezha, të moshave 59-81 vjeç.

Po ashtu, janë shëruar 589 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 44 mijë e 880 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 284 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar./21Media

The post 879 raste të reja dhe 8 viktima në Shqipëri appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----