Ballina Lajme nacionale 824 raste të reja dhe 31 viktima nga Covid në Maqedoni

824 raste të reja dhe 31 viktima nga Covid në Maqedoni

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Një numër i lartë të infektuarish me Covid është konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Sipas raportit të fundit të publikuar rezulton se nga 3.988 teste kanë rezultuar pozitiv me Covid 824 raste të reja dhe kanë humbur jetën 31 persona.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 682 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 146 733 raste prej të cilëve 122 121 persona kanë fituar betejën me Covid dhe 4419 të tjerë kanë humbur jetën. /abcnews.al

The post 824 raste të reja dhe 31 viktima nga Covid në Maqedoni appeared first on Abc News.

---- ----
-----