Ballina Lajme Bota/Rajoni 8 mln dollarë dasmë/ Ish-gruaja e Abramovich martohet me miliarderin grek (FOTO)

8 mln dollarë dasmë/ Ish-gruaja e Abramovich martohet me miliarderin grek (FOTO)

75
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-gruaja e miliarderit të Chelsea-t Roman Abramovich, Dasha Zhukova ka lidhur kurorë me të dashurin e saj Stavros Niarchos.

Ceremonia martesore e çiftit ka ndodhur në praninë e 300 miqve dhe familjarëve të premten mbrëma në St.Moritz.

Koleksionistja e artit, 38-vjeçare dhe partneri i saj, një manjat grek anijesh janë celebruar zyrtarisht në Paris. Ndërsa janë zhvendosur këtë fundjave në alpet zvicerane për një ceremoni luksoze që përflitet se ka kushtuar plot 8 milionë dollarë.

Dasha Zhukova ka qenë e martuar me oligarkun rus për 10 vite dhe në 2017-n i dhanë fund martesës me një divorc që ka kushtuar miliona dollarë.

Ndërkaq sa i përket manjatit, ai ka pasur lidhje me disa vajza të njohura, ndërsa lidhja më e përfolur ka qenë ajo me trashëgimtaren Paris Hilton.

---- ---- ----
-----