Ballina Lajme Bota/Rajoni Serbi: kapen 33 Kg marijuanë e cila vinte nga Kosova

Serbi: kapen 33 Kg marijuanë e cila vinte nga Kosova

707
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Anëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, Drejtoria e Policisë Kriminale, në kuadër të operacionit “Zemërimi” sekuestruan rreth 33 kilogramë marijuanë dhe arrestuan D. M. (1969) për shkak të dyshimit për veprën penale të prodhimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve.

MUP-serb njofton në faqen e saj se gjatë inspektimit të makinës së tipit “Passat” të përdorur nga i dyshuari, policia gjeti 59 pako marihuanë.

Dyshohet se ai e kishte paketuar drogën në automjetin e tij në territorin e Kosovës.

I dyshuari u ndalua deri në 48 orë dhe ai do të dërgohet në Prokurorinë e Lartë

Publike në Krushevc, së bashku me një kallëzim penal, transmeton Klan Kosova.

---- ----
-----