Ballina Lajme nacionale 73 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

73 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

 

Komiteti për parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, ka mbajtur të hënën takimin e radhës, i cili është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli.

Ismajli, ka vlerësuar se është lajm i mirë rënia e numrit të rasteve pozitive, derisa konfirmoi se janë 73 raste aktive në këtë komunë.

Gjendja e përgjithshme është kjo: 1008 të infektuar në total, 891 të shëruar, 73 raste aktive, 44 të vdekur, 12 të hospitalizuar dhe 12 mostra në pritje.

The post 73 raste aktive me COVID-19 në Gjilan appeared first on RTV21.

---- ----
-----